Zabiegi pielęgnacyjne na stopy w Studio Cocoon przeprowadzane są przez doświadczonych podologów, z zastosowaniem pełnej higieny oraz kosmetyków marki Gehwol. Zabiegi te są niezwykle różnorodne, zawierają w sobie typowe zabiegi pielęgnacyjne i upiększające, jak rózwnież lecznicze, polegajace na usunięciu dolegliwości bólowych. Pamiętajmy, że bardzo często złe samopoczucie zaczyna się od chorych, zaniedbanych stóp a ich pielęgnacja jest istotna dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

DEZYNFEKCJA OBUWIA

W naszym salonie możliwe jest przprowadzenie dezynfekcji obuwia oraz przedmiotów codziennego użytku(klucze, piloty to telewizora, telefony komórkowe, zabawki). Dzięki dezynfekcji przedmioty pozbędą się nieprzyjemnego zapachu oraz drobnoustrojów chorobotwórczych, które na nich bytują.
Dzięki zaawansowanej technologii nanosrebra i ozonu urządzenie zabija 650 rodzajów bakterii i grzybów jednocześnie eliminując nieprzyjemne zapachy. W zaledwie ośmiominutowym cyklu ginie ok 99,7% chorobotwórczych drobnoustrojów. Skutecznośc urządzenia potwierdza szereg badań przeprowadzonych przez ekspertów, między innymi z USA, Kanady, Korei i Niemiec.
Urządzenie oparte jest na nanotechnologii, którą NASA wykorzystuje do sterylizacji wody pitnej dla astronautów.
Oferta kierowana głównie jest do sportowców, ludzi chorujących na grzybice stóp, a także osób preferujących higieniczny tryb życia.

KLAMRA B/S NA WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

Wykonana z masy plastycznej, w której zatopione są silikonowe wiązania. Ten typ klamry zakłada się w przypadku nieznacznego wrastania paznokci, gdzie jeszcze nie wystąpił stan zapalny z wysiękiem, co mogłoby pod wpływem wilgoci spowodować nietrzymanie się płytki paznokciowej. Klamrę stosuje się również u dzieci, a także w przypadku wrastania paznokci u dłoni.

KLAMRA ONYCLIP NA WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

Wykonana ze stali o szerokości 3mm i grubości 0,15 mm. Zakładana w przypadku nieznacznego wrastania paznokci, gdzie jeszcze nie wystąpił stan zapalny z wysiękiem, co mogłoby uniemożliwyć prawidłowe przyklejenie się klamry do płytki paznokciowej.

KLAMRA VHO NA WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

Trzyczęściowa klamra wykonana ze stali chirurgicznej jest do tej pory najskuteczniejszą metodą korekcji wrastających paznokci, stosowana nawet w najcięższych przypadkach takich jak stan zapalny z wysiękiem, paznokcie rurkowate oraz nadmierne rogowacenie płytki paznokciowej.

Zalety:

  • zabieg jest bezbolesny, nie podrażnia zapalnie zmienionego wału paznokcia
  • z reguły natychmiast następuję zmniejszenie bólu
  • nie wymaga zwolnienia ze szkoły lub pracy
  • dzięki klamrze można uniknąć bolesnego chirurgicznego usunięcia płytki paznokciowej, po którym często występuje uszkodzenie macierzy, co w następstwie powoduje deformacje przy odrastaniu paznokcia lub zupełny brak wzrostu płytki.

Klamra posiada certyfikat CE zgodnie z dyrektywą UE w sprawie produktów medycznych.

MASAŻ STÓP

Jego celem jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała, a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych obszarach i narządach. Czas trwania zabiegu - 30 minut.

ORTEZA INDYWIDUALNA

Wykonana z masy silikonowej, dostosowana indywidualnie do potrzeb klienta. Najczęściej stosuje się ją w przypadku takich schorzeń jak: odciski, modzele, nagniotki, halluxy oraz inne deformacje kostne i dolegliwości skórne.

ORTEZA Z ŻELU POLIMEROWEGO

Odciążenie dla stopy w przypadku występowania odcisków, modzeli, hallux, ostrogi piętowej i innych deformacji kostnych.

PEDICURE KOSMETYCZNY

Zabieg pielęgnacyjny na stopy, polegający na usunięciu nadmiaru skórek z wałów paznokciowych, skróceniu, oszlifowaniu, wypolerowaniu płytki paznokciowej, a także opracowaniu podeszwy stopy. Zabieg wzbogacony jest peelingiem oraz aplikacją kremu do stóp. Czas trwania zabiegu - ok. 1h.

PEDICURE LECZNICZY

Zabieg na stopy polegający na usunięciu odcisków, modzeli, podcięciu i oszlifowaniu płytki paznokciowej oraz likwidacji zrogowaceń na skórze stóp. Zabieg wzbogacony jest wykonaniem peelingu. Czas trwania zabiegu 1-2 h.

PEDICURE MEDYCZNY

Zabieg na stopy polegający na usunięciu odcisków, modzeli, podcięciu i oszlifowaniu płytki paznokciowej oraz likwidacji zrogowaceń na skórze stóp. Zabieg wzbogacony jest wykonaniem peelingu. Czas trwania zabiegu 1-2 h.

PEDICURE SPA

Zabieg pielęgnacyjno-relaksacyjny na stopy. Po podcięciu i oszlifowaniu płytek paznokciowych, usunięciu zrogowaceń i zrobieniu peelingu, wykonany jest masaż stóp, a po nim nałożona maska nawilżająca lub natłuszcząjąca. Czas trwania zabiegu 1,5-2 h.

REKONSTRUKCJA PŁYTKI PAZNOKCIOWEJ

Częściowe lub całkowite odbudowanie płytki paznokciowej, która uległa urazom mechanicznym (zbyt ciasne obuwie, sporty, przygniecenie palca ), chorobom grzybiczym lub z powodu i nnych niewyjaśnionych przyczyn został zaburzony wzrost paznokcia.

RURKA SULCI- PROTECTOR

Rurka zalecana w przypadku niewielkiego wrastania paznokci mająca na celu odseparowanie płytki paznokciowej od wału paznokcia.

TAMPONADA

Opatrunek mający na celu zapobieganie wrastania się paznokci oraz powstawaniu stanów zapalnych wałów. Dzięki umieszczeniu tamponady dochodzi do poszerzenia przestrzeni między płytką paznokciową a wałem.

USUNIĘCIE MODZELA

Do usunięcia modzeli stosuje się specjalne frezy, a w miarę potrzeb istnieje możliwość dobrania odpowiedniej ortezy indywidualnej lub gotowej z żelu polimerowego.
Modzel - tworzą się na stronie podeszwowej stopy, ale również na opuszkach palców. Są to ograniczone, owalne lub okrągłe zrogowaciałe ogniska. Zrogowaciały naskórek nie jest unerwiony, pomimo to twrady modzel może powodować bolesność w przypadku, gdy ugniata okoliczne tkanki. Modzele tworzą się przez długotrwały, powtarzający sie ucisk na dość dużej powierzchni skóry.

USUNIĘCIE ODCISKU

Usuwane są za pomocą specjalnych frezów. Zabieg jest bezbolesny.
Odcisk - powstaje wskutek ucisku obuwia, zbyt szybkiego rogowacenia naskórka oraz wad budowy stóp. Często występuje rdzeń wnikający w głąb skóry. Odciski mogą boleć zarówno pod wpływem ucisku jak i samoistnie.

USUWANIE KURZAJEK}

Usuwane są przy pomocy elektrokoagulacji.
Brodawka zakaźna stóp - potocznie nazywana kurzajką, zlokalizowane są na części podeszwowej stóp, mają szorstką powierzchnnię i kolor skóry , moga być rozsiane, głębokie lub bardziej powierzchowne, które zlewają się w skupiska tworząc tzw.brodawki mozaikowe. Często są bolesne i utrudniają chodzenie. Wywołane sa przez wirus HPV-1 i HPV-2 (brodawki mozaikowe).

ZABIEG NA PĘKAJĄCE PIĘTY}

Zabieg polega na usunięciu zrogowaceń z pięt za pomocą skalpela i frezarki, założeniu maski z maścią zapobiegającą pękaniu stóp oraz jeśli istnieje potrzeba zaaplikowaniu sterylnego opatrunku.
Pękające pięty - piety pękają, gdy skóra jest sucha, nosimy niewłaściwe obuwie lub gdy mamy nadwagę. Z małych pęknięć tworzą się głębokie szczeliny(rozpadliny), które mogą prowadzić do bólu podczas chodzenia oraz stanów zapalnych skóry pięt. Jest to niebezpieczne z uwagi na to, iż przypadku doprowadzenia do stanu zapalnego z łatwością mogą wniknąć bakterie i wirusy.